Bayburt Milletvekili Özbek, Hastane Ziyaretinde Bulundu

Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, Bayburt Devlet Hastanesini (BDH) ziyaret ederek hastalarla bayramlaştı ve 663 Sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye göre Kamu Hastaneleri Birliklerinin kurulması kapsamında BDH genel sekreteri olan Dr. Hulki Aşır’ı ziyaret etti.

Milletvekili Özbek, hastanedeki hastalarla bayramlaştıktan sonra Hastaneler Birlik Yasası ile BDH’ye yeni atanan Doktor Hulki Aşır ziyaret etti.

Milletvekili Özbek ziyaret sırasında hastane genel sekreteri Dr. Hulki Aşır, İdari ve Mali İşler Başkanı Fatih Turan, Personel Daire Başkanı Hüseyin Kaymak ve başhekim Yalçın Kırmızı ile bir süre sohbet etti.

Hastanenin genel durumu hakkında bilgi alan Milletvekili Özbek, “Bilindiği gibi Sağlık Bakanlığımızın bu yasası ile beraber hastanemizde göreve başlayan genel sekreter ve ekibine hastanenin sağlık hizmetleri yönünde büyük görevler düşmektedir. Ekibin Bayburt halkının beklentilerine en üst seviyede cevap vereceklerini umuyorum. Genel duruma göre hastanemizin büyük bir sıkıntısı bulunmuyor. Bayburt halkı şimdiye kadar aldığı sağlık hizmetlerini bundan sonra bu ekiple daha da iyi bir şekilde alacaktır. Bizim bundan hiçbir şüphemiz yoktur. Genel sekreterimizin söylediği gibi insan sağlığı bizim için birinci öncelikli hedeftir. Ben bundan sonra Bayburt’ta sağlığın daha da iyi olacağı inancındayım.” dedi.

Milletvekili Özbek, daha sonra genel sekreter ve ekibine başarılar dileyerek hastaneden ayrıldı.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s