Kayseri Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne Gödekmerdan Atandı

AK Parti Kayseri Milletvekili Dr. İsmail Tamer, Develi İlçe Danışma toplantısında, Kayseri Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne İmmünoloji Profesörü Ahmet Gödekmerdan’ın atandığını söyledi.

AK Parti Ekim ayı Develi ilçe danışma toplantısını gerçekleştirdi. İl Binasında yapılan toplantıya AK Parti Kayseri Milletvekili Dr. İsmail Tamer, İl Başkanı Ömer Dengiz, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, Develi Belediye Başkanı Recep Özkan, il ve ilçe meclis üyeleri ile teşkilat mensupları katıldı.

Toplantının güncel ve siyasi konuşmalar bölümünde konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili Dr. İsmail Tamer, Sağlık Bakanlığı içersindeki yapılanmadan bahsederek, bu yapılanma kapsamında da, Kayseri Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne İmmünoloji Profesörü Ahmet Gödekmerdan’ın atandığını söyledi.

Sağlık Bakanlığı’nın 633 sayılı kanun hükmündeki kararname ile yeni bir yapılanma içerisinde olduğunu belirten Tamer, şunları söyledi:

“Bu kararname kapsamında, tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Kayseri’de de bir belirsizlik söz konusu idi. Geçen hafta itibari ile genel sekreterler atandı. Kayseri içinde İmmünoloji Profesörlerinden Ahmet Gödekmerdan isminde bir profesör Kayseri’de sağlığın başına geliyor. Gödekmerdan’ın gelmesinin ardından alt grubu da değerlendirerek atama yapılacak. Sağlık konusunda çok güzel gelişmeler olacak.

Develi Ziraat Fakültesi’ndeki laboratuarları ve sistemi de geliştirerek, Develi ilçesi için önemli bir konuma gelmesi yönünde çalışmalarımız sürüyor.

Sağlıkta şiddeti önlemeye yönelik ikinci bir komisyon kuruldu. Bu komisyonun da sözcüsüyüm. Bu komisyonla ilgili önemli gelişmeler oldu. Gaziantep’te öldürülen doktorun ailesini ziyaret etme imkanı bulduk. Akabinde, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı ve Türk Tabipler Birliği Genel Başkanı ile görüşmelerimiz oldu. Onlardan aldığımız bilgiler doğrultusunda, tüm Kayseri kamuoyuna şunu söylemek istiyorum. Her sağlık çalışanı ve doktorlar vatandaşa hizmet için çalışıyor. Bu insanlara bizlerin yardımcı olması lazım. Kayseri’de bu konuda şiddet oranı düşük ama, hiç olmaması için bunu her platformda dile getirmemiz ve Kayseri’nin bu konuda örnek teşkil etmesi çok önemlidir.”

AK Parti Kayseri İl Başkanı Ömer Dengiz de, Büyük Kongre’den yola çıkarak Başbakan’ın belirlediği hedeflere değindi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın sadece teşkilata değil, tüm Dünya’ya verdiği mesajları herkesin düşünmesi gerektiğini belirten Dengiz, ” Bu mesajların sadece sözde kalmamsı adına, hepimizin bu mesajları, konulan bu hedeflerin önümüzdeki seçimler takvimini çok iyi anlamamız ve düşünmemiz gerekmektedir. Bu seçimlerde teşkilat olarak, birey olarak, ilçe olarak ve il olarak neler yapmamız gerektiğini çok iyi düşünüp, planlayarak bu plan dahilinde de hareket edip seçimlerde en yüksek oy oranları ve rekorlarla çıkmamız gerektiğini bilmenizi istiyorum. Başbakanımıza ve teşkilatımıza da yakışan budur. Bu çıkılan yolda da başarının elde edilmesi için, konulan bu hedeflere rahatlıkla ulaşması ve Türkiye’nin, insanlık alemine hizmet anlamında, topluma fayda anlamında istediğimiz yere gelmesi için bunları yapmamız gerekiyor. İşimizi disiplin içerisinde, ciddiye alarak, planlı, programlı, teşkilat çalışmaları dahilinde bu seçimlerden başarı bir şekilde çıkacağız.” şeklinde konuştu.

Güncel ve siyasi konuşmaların yapıldığı ilk bölümde, Develi İlçe Başkanı Mehmet Durukan ve Belediye Başkanı Recep Özkan ilçeye yapılan ve yapılması gereken hizmetler hakkında bilgi verdi.

Toplantının ikinci bölümünde ise, teşkilat mensupları Milletvekili Dr. İsmail Tamer ve İl Başkanı Dengiz’e görüş ve düşüncelerinin yanı sıra çeşitli konularda sorular yöneltti.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s