Çorum’a 650 Yataklı Hastane Projesi’nde Çalışmalar Sürüyor

Sağlık Bakanlığı tarafından Çorum’a yaptırılacak olan 650 yatak kapasiteli Devlet Hastanesi projesinin iki ay sonra tamamlanacağı belirtildi.

Yeni hastane için Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas başkanlığında Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Dr. Hasan Çağıl, Sağlık Bakanlığı İnşaat ve Onarım Daire Başkanı Mehmet Demircioğlu, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Tıp Fakültesi Dekanı Sağlık Müdürü Dr. Turgay Happani, Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Opr.Dr. Musa Zorlu ile hastane projesini hazırlayan Mehmet Hanoğlu ve teknik ekibinin katılımıyla geniş kapsamlı bir toplantı düzenlendi.

Toplantıda hastane projesinin genel konsepti ve içeriği üzerinde değerlendirmelerde bulunduklarını belirten Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, “650 yataklı hastane yatırımı 130 bin metrekare alanı kapsıyor. Proje üzerinde yapılacak değişiklikleri, eksikleri tespit ettik. Projenin sonra bir an önce tamamlanması hususunda mutabakata vardık. Projeyi hazırlayan firma 2 aydan önce teslim edemeyeceğini belirtti. Firma eksiklikleri giderip kapsamlı bir çalışma yapacak” dedi.

Kaynak: 650 Yataklı Hastane Projesi”nde Çalışmalar Sürüyor haberi günün haberleri oku Haber Yurdum http://www.haberyurdum.com/650-yatakli-hastane-projesinde-calismalar-suruyor-200279n/#ixzz25VsnOMvS
<a title=’haber’ href=’http://www.haberyurdum.com/’>Haber</a&gt;

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s