‘E-reçete’ özel hastanelerde başlıyor

Bakan Akdağ, ”e-reçete uygulaması”na ilişkin ”Şu anda özel hastanelerde ve aile hekimliğinde başlıyor. Kamu hastanelerinde henüz başlamıyoruz” dedi.

ERZURUM
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Erzurum’da, Yunus Emre Mahallesi’nde SODES tarafından desteklenen Dosteli Gençlik Merkezi Projesi kapsamında yaptırılan ”Erzurum Vefa Derneği”nin açılışını yaptı.

Daha İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Serhat Vançelik ile satranç da oynayan Akdağ, bir gazetecinin, ”e-reçete uygulaması yarın başlayacak. Bu konuda ne söyleyeceksiniz?” sorusu üzerine şöyle konuştu:
”e-reçete uygulaması Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığı’nın birlikte geliştirmeye çalıştığı bir uygulama. Şu anda özel hastanelerde ve aile hekimliğinde başlıyor. Kamu hastanelerinde henüz başlamıyoruz. Biraz sistemin gelişmesini bekliyoruz, kamu hastanelerinde de başlamak için. Başlangıçta belki ufak tefek düzeltilmesi gereken kısımlar ortaya çıkabilir. Ancak netice itibarıyla hayırlı bir başlangıç, inşallah iyi olacak.”
Özel yetkili mahkemelerin kaldırılmasına ilişkin soruyu da Bakan Akdağ, ”Adalet Bakanımız konunun üzerinde çalışıyor” diye yanıtladı.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s