Manisa İl Sağlık Müdürü Türkyılmaz Hastane Yöneticileri İle Birarada

Manisa İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Türkyılmaz, yeni açılan Organize Sanayi Bölgesi Sağlık Merkezi Toplantı Salonu’nda il genelindeki kamu hastaneleri ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi idarecileri ile bir araya geldi.

Organize Sanayi Bölgesi Sağlık Merkezinde yapılacak olan toplantıya geçmeden önce 112 Komuta Merkezi’ni de ziyaret eden Dr. Türkyılmaz Komuta Merkezi’nin işleyişi hakkında kısa bilgi aldı. Komuta Merkezi ziyaretin den sonra yapılan toplantıda Kamu Hastane Birlikleri kurulmasının öncesinde hastaneler tarafından yapılacak tüm satın alma işlemlerinde hangi prosedürlerin uygulanacağı konusu görüşüldü. Sağlık Müdürlüğü Satın alma İşlemlerinden sorumlu ekibinde hazır bulunduğu toplantıda Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu’nca Sağlık Bakanlığı sitesinde satın alma işlemleri ile ilgili ihtiyaçların hazırlanması, planlanması ve ihale işlemlerine hazırlık konularında yayımlanan yazı hakkında detaylı bilgi verildi. Satın Alma Birim sorumlusu tarafından yapılan konuşmada da hizmet sunumunda bir aksaklık yaşanmaması için konunun önemli olduğu vurgusu yapılarak şu konulara değinildi.

Kurumların ihtiyaç tespitlerinin sağlıklı yapılması, yaklaşık maliyet çalışmaları, ihale dokümanlarının hazırlanması, ihale süreçlerinin ve sözleşme sürecinin takip edilmesi için İl Sağlık Müdürlüğü ve Kamu Hastanelerinde Merkezi Satın alma Birimlerinin kurulduğu belirtilerek, Kamu Hastane Birlikleri’nin kuruluşu ve yeni yapıya geçiş sürecinde kurumların kaynaklarını etkin ve verimli kullanması adına, ihtiyaçların doğru tespit edilmesi, tedarik yönteminin belirlenerek ihale sürecine zamanında başlanılmasının hem kurum adına hem de hizmeti alanlar adına büyük önem taşıdığı ifade edildi.

Toplantının bitiminde kısa bir konuşma yapan Sağlık Müdürü Dr. Murat Türkyılmaz, “ Kurumlarımızın eşgüdüm halinde çalışması sonucunda sağlık hizmeti sunumunda aksaklık yaşanmayacaktır. Katılımcıların bu konuda azami özeni göstereceklerine güvenim sonsuzdur.” dedi .

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s