Acil servisi su bastı

Sakarya’da şiddetli yağış nedeniyle Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin acil servisini su bastı.

Öğle saatlerinden itibaren etkili olan sağanak, yaşamı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin acil servisine su doldu. Su baskını nedeniyle hasta kabulleri durduruldu. Hastaneye gelenler, araçlarını zeminden yüksek yerlere park ederek hastaları indirdi. Ambulanslar da acil servise getirdikleri hastaları indirmekte zorlandı.

Acil serviste biriken su, İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle tahliye edilmeye başlandı. Sakarya İl Sağlık Müdürü Murat Alemdar, hastane binasının yamacın alt kısmında kaldığını ve bu yüzden yağışlı havalarda sıkıntı yaşadıklarını anlattı.

Hemen hemen her yağışta su birikintisi oluştuğuna işaret eden Alemdar, ”Bugünkü yağışın ardından yüksek miktarda su birikintisi oluştu. Biz de gerekli yerlere bilgi verdik. Su baskınının ardından hastalarımızı başka hastanelere sevk ettik. Şu an sedyedeki hastalarımızı Toyota ve Yenikent hastanelerine sevk ettik. Hizmet aksamasın diye uğraşıyoruz” dedi.

Alemdar, su baskının ardından acil serviste temizlik yapılması gerektiğine de dikkati çekerek, ”Acil servisteki temizlik tamamen bitmeden hasta almamız mümkün değil. Kurur kurumaz hizmete başlayacağız. Ama ‘temizlik, bu akşamı bulur’ diye düşünüyorum. Hastanemizde görevli doktor arkadaşlarımızı da başka hastanelere gönderdik. Bu şekilde hizmetin devamını sağlıyoruz” diye konuştu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s