Milletvekili de doktor dövdü!

BDP Van Milletvekili Özdal Üçer’in Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde acil tıp uzmanı olarak görev yapan Oğuz Eroğlu’un darp ettiği bildirildi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ‘BDP’li Üçer, doktoru hem dövmüş hem de darp etmiş’ dedi.
Akdağ ayrıca, doktorların BDP’li vekili için savcılığa suç duyurusunda da bulunduğunu söyledi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Van Cumhuriyet Başsavcılığı, BDP Van Milletvekili Özdal Üçer’in Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorlarından Oğuz Eroğlu’nu darp etmesiyle ilgili soruşturma başlattı.
Başsavcılıktan alınan bilgilere göre, olayın duyulması üzerine milletvekili Üçer hakkında soruşturma dosyasının açıldığı belirtildi.
Üçer milletvekili olduğu için dokunulmazlığının kaldırılması için hazırlanacak fezleke, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sevk edilmek üzere Adalet Bakanlığı’na gönderilecek.

Doktor döven Barışçı(!), Demokratik(!)
BDP Van Milletvekili Özdal Üçer

TEKME-TOKAT SALDIRDI
Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Vekili Voral Polat, BDP Van Milletvekili Özdal Üçer’in, hastane acil tıp uzmanı Oğuz Eroğlu’na tekme tokat saldırdığını, hem doktora hem de kendi şahsına hakaretlerde bulunduğunu belirterek, haklarını sonuna kadar arayacaklarını açıkladı.
Polat, yaptığı yazılı açıklamada, hastanede bugün sağlık çalışanlarını çok derinden üzen ve yaralayan bir olayın meydana geldiğini belirtti. Türkiye genelinde tüm sağlık çalışanları olarak Gaziantep’te menfur bir saldırı sonucu kaybettikleri meslektaşlarının hüznünü yaşadıklarını ifade eden Polat, bugün ise depremin şehrinde gecesini gündüzüne katarak depremin acısını ve izlerini silmek için gayret gösteren sağlık çalışanları olarak bir milletvekilinin tekme tokat şiddetine, küfürlerine ve hakaretlerine maruz kaldıklarını ifade etti.

Başhekim Vekili Polat, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
”Van Milletvekili Özdal Üçer, hastanemiz acil tıp uzmanı Oğuz Eroğlu’na tekme tokat saldırmış, hem doktorumuza hem de Başhekim olarak şahsıma hakaretlerde bulunmuş ve hastane koridorlarında yankılanan küfürler savurmuştur. Hastane çalışanları olarak millete örnek olması beklenen bir vekilin bu saldırısını kınıyoruz. Yapılan bu fiil ve sözsel saldırıları karşısında tüm hukuksal haklarımızı sonuna kadar takip edeceğiz.”

Şiddetin bir milletvekilinden gelmesini, sadece sağlık çalışanları olarak değil bu ülkede güven ve huzur içinde yaşama hakkı olan her vatandaş gibi asla kabul edilemez bulduklarını dile getiren Polat, ”Şiddeti hak olarak görüp doktorumuzu darbeden, doktorumuza ve Başhekim olarak şahsıma, diğer hastane çalışanlarımıza hakaret eden Özdal Üçer’i bir kez daha kınıyor ve haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı ilan ediyoruz” dedi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s