Doktor hastanede hastanelik oldu

Samsun Gazi Devlet Hastanesi’nde görevli Dr. Alaattin Taştan, iddiaya göre muayene olmaya gelen uzman çavuş Ç.E.’nin saldırısına uğradı. Başına aldığı darbelerle yaralanan Dr. Taşkan, uzman çavuştan şikayetçi oldu. Sağlık İl Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, olayla ilgili adli sürecin başlatıldığı belirtti.
Gazi Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde görevli Dr. Alaattin Taştan, dün akşam saatlerinde boğaz ve boynundaki ağrı nedeniyle eşiyle birlikte servise gelen sivil kıyafetli uzman çavuş Ç.E. ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Uzman Çavuş Ç.E., iddiaya göre tabancasının kabzasıyla doktorun başına vurdu. Hastane görevlileri araya girerek kavgayı ayırırken, Dr.Taştan, uzman çavuştan şikayetçi oldu. Başına 6 dikiş atılan 21 yıllık Dr. Alaattin Taştan, “Boğaz ve boyun ağırısı şikayetiyle gelmişti. Muayenesi yapıp ilaçları yazarak gönderdim. Bir süre sonra geri gelip muayeneyi iptal etmemizi, kayıtların silinmesini istedi. Ben de bunun olamayacağını söyledim. Tatışma çıktı ve hakaret etmeye başladı. Bu sırada silahını çıkarıp kabzasıyla kafama vurdu” dedi.

Samsun İl Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Kasapoğlu, failinin cezasız kalmayacağını söyledi. Kasapoğlu, kurum avukatlarının konuyu takip ettiklerini belirterek, şöyle dedi:
“Olayı gerçekleştiren şahıs, kendisini muayene ederek gerekli tedavisini düzenleyen hekimimize, yaptığı muayene kayıtlarının silinmesini istemiş. Olumsuz yanıt verilmesi üzerine önce hakaret etmiş ardından da silah çekerek doktorumuz Alaattin Taştan’ı tehdit ve darp etmiştir. Doktorumuz kafasına aldığı yaralar sebebiyle ’İş göremez’ raporu verilmiştir. Olayı gerçekleştirenin bir kamu görevlisi olması durumu daha da vahim hale getirmektedir.”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s