Balıkesir Devlet Hastanesi’ne, "Anne Oteli" Yapılıyor

Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi’ne, “Anne Oteli” yapılıyor. Eski başhekimlik girişinde inşaatına başlanan Anne Oteli’nin 1 hafta sonra tamamlanıp hizmete gireceği bildirildi. 


Balıkesir’de yeni göreve başlayan Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Servet Kocaöz, merkezdeki tek doğum, çocuk ve yenidoğan yoğun bakım bölümlerinin bulunduğu Atatürk Devlet Hastanesi’nde hizmetlerin daha kaliteli ve verimli olması için çaba sarf ettiklerini belirtti. Hastane personeli ile kısa sürede uyum sağlayan Başhekim Servet Kocaöz, yeni kampus hastane kuruluncaya kadar yaklaşık 3 yıl boyunca mevcut kurumun burada tüm branşlarda en iyi hizmeti vermeye devam edeceğini, amaçlarının vatandaşlara en iyi hizmeti kaliteli ve çabuk vermek olduğunu ifade etti.

Servet Kocaöz, eski başhekimlik girişindeki bölümü tamamen kaldırıp burayı yenidoğan yoğun bakımındaki bebeklerin anneleri için “Anne Oteli” yapacaklarını açıkladı. Modern bir şekilde tefriş edilecek olan 12 – 14 yatak kapasiteli Anne Oteli’nde yenidoğan yoğun bakımdaki çocukların annelerinin dilerlerse refakatçileri eşliğinde burada rahat bir şekilde istirahat edip, kendi bakımlarını yapabileceklerini, kurulacak ekrandan yoğun bakımdaki bebeklerini izleyebileceklerini söyledi. Yenidoğan Yoğun Bakım ünitesinde 33 kuvöz bulunuyor.

Başhekim Servet Kocaöz, kuvöz sayısını 40’a çıkabileceğini kaydetti. Kocaöz, Anne Oteli’nin önceki başhekim İdris Ahmet Çakır’ın başlattığı bir proje olduğunu, burayı tamamlamanın kendilerine nasip olacağını, yaklaşık 1 hafta sonra otelin bitirilip hizmete başlayacağını söyledi. Balıkesir’de yaklaşık 7 ay görev yapan İdris Ahmet Çakır kısa bir süre önce Sağlık Bakanlığı tarafından Ankara’daki Türkiye Kamu Hastaneleri Birliği Daire Başkanı olarak atandı. Çakır’ın bu görev nedeniyle ayrıldığı Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi’ne ise Niğde Devlet Hastanesi Başhekimi Servet Kocaöz atandı. Kocaöz, yaklaşık 1 aydır görev yapıyor.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s